
FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK REKLAMY
Rocznica śmierci Zenona Klemensiewicza
Był wielkim patriotą, co szczególnie przejawiało się w miłości do języka polskiego.
To była jeszcze XIX-wieczna cecha polskiego charakteru; gdyż teraz już nie ma takiego umiłowania mowy ojczystej. Wtedy język był skarbem narodowym, ostatnią wartością, która została wszystkim Polakom, chociaż kraj był rozdarty między zaborców. U ojca to umiłowanie języka jako wartości narodowej było szczególnie widoczne.
/Irena Bajerowa z domu Klemensiewicz/
Data 2 kwietnia 1969 roku już zawsze będzie się kojarzyć społeczności Poligrafika z tragiczną śmiercią patrona szkoły, który zginął w katastrofie lotniczej.
W dniu 56. rocznicy tego tragicznego zdarzenia delegacja uczniów z klasy III er i IV er złożyła wiązankę i zapaliła znicze na grobie Zenona Klemensiewicza.
Wiązankę i znicze ufundowała Rada Rodziców.
Zenon Klemensiewicz wracał wówczas do Krakowa z Warszawy, gdzie uczestniczył w konferencji prasoznawczej. W tym dniu były bardzo trudne warunki atmosferyczne – padał śnieg, gęste mgły spowiły Beskidy, a wśród nich Policę – górę, na której rozbił się samolot, wiozący 48 pasażerów i 5 osób załogi. W 1972 roku utworzono tam Rezerwat Przyrody imienia Profesora Zenona Klemensiewicza.
Do tej pory nie wyjaśniono przyczyn tej katastrofy lotniczej ani powodu, dlaczego samolot nie wylądował w Krakowie, tylko znalazł się w okolicach Zawoi.