Ułatwienia dostępu

Skip to main content
FOTOGRAF

FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

 TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK REKLAMY

TECHNIK REKLAMY

Żywność Przyszłości Oczami Młodych

20 września uczniowie Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych wzięli udział w warsztatach "Żywność Przyszłości Oczami Młodych", których organizatorem był think tank Żywność dla Przyszłości oraz firma Danone.

Warsztaty, które odbyły się w Aptece Designu przy ul. Kopernika 19 w Krakowie, poprowadziła Monika Borycka, przedstawicielka think tanku, specjalizująca się w badaniach nad przyszłością. Ekspertyzą w zakresie jakości żywności, którą spożywamy na co dzień, a także wiedzą na temat wpływu procesu produkcji żywności na stan planety, podzieliła się prof. Ewelina Hallmann, również należąca do think tanku Żywność dla Przyszłości.

Celem warsztatów było odkrycie wizji systemu żywnościowego przyszłości z perspektywy młodego pokolenia, wprowadzenie do metodyk pracy z przyszłością, futures thinking i trendwatchingu, identyfikacja kluczowych trendów w systemach żywnościowych, tworzenie scenariuszy przyszłości systemu żywnościowego, prezentacja i dyskusja nad stworzonymi wizjami  z pomocą mentorską członków think-thanku oraz facylitacją specjalistki metodyk przyszłościowych oraz opracowanie rekomendacji i wniosków dla branży spożywczej i decydentów.

Wypracowane wizje i rekomendacje zostały przedstawione podczas debat na Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI), które odbyło się w dniach 15-18 października br. w Sopocie, przyczyniając się do kształtowania przyszłości sektora żywnościowego w Polsce.

Perfekcyjnie zorganizowane warsztaty i duża aktywność młodzieży sprawiły, że było to bardzo ciekawe spotkanie.

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

os. Tysiąclecia 38, 31-610 Kraków

tel. 12-648-49-03
fax 12-649-91-55 w. 11

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPKA – Tu jesteśmy

FB