FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

Konkurs Graficzny

mgk zaj 

Drodzy Uczniowie!
Z ogromną radością zapraszamy Was do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Graficznego. W tym roku tematem naszego konkursu jest „Sztuka dla Sztuki”, czyli oddanie hołdu znanym i popularnym dziełom sztuki poprzez stworzenie własnych, indywidualnych projektów inspirowanych tym, co już zostało stworzone i co od stuleci podziwiamy.

„Mona Lisa”, „Dziewczyna z perłą”, „Tratwa Meduzy”, „Guernica”, pisuar, łyżka, szyba, anime, puszka zupy, zdjęcie z Instagrama, jazz, pop, hip-hop, liberatura, asamblaż, kolaż, instalacja, „Wiedźmin 3 Dziki Gon”, Naruto, a może wieża Eiffle’a, graffiti uliczne, parzenie herbaty, czy układanie bukietów, tatuaże….. Sztuka niejedno nosi imię, a wachlarz możliwości jest wręcz niezmierzony. A jak Ty, Młody Człowieku rozumiesz, czym jest sztuka dzisiaj, co interesuje nastolatka, jest dla niego wyzwaniem, wartością, pomysłem, sugestią, natchnieniem? Czy potrafisz stworzyć z dzieła sztuki własne dzieło, nawet używając parodii jak uczynił to Marcel Duchamp w 1919 r. dorysowując Mona Lisie wąsy i bródkę i nadając obrazowi własny tytuł? Zainspiruj się tym, co już znamy, ale nadaj temu własny sens, wymiar, własne JA. Stań się ARTYSTĄ i pamiętaj, że SZTUKA nie ma granic.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: pakiety graficzne ADOBE i Serif z licencją na rok oraz tablety graficzne.
Współorganizatorem oraz głównymi sponsorami są: MM Druk Serwis, Drukarnia Skleniarz, BBZ Polska, Akademia Grafiki, Illochroma Haoneng Poland oraz Rada Rodziców.


 

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych
im. Zenona Klemensiewicza