Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści
FOTOGRAF

FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

 TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK REKLAMY

TECHNIK REKLAMY

Szkolny Budżet Obywatelski - projekty

Ponad trzy miesiące temu rozpoczęliśmy prace nad Szkolnym Budżetem Obywatelskim.

Udział w projekcie pozwala naszym uczniom rozwijać kompetencje w zakresie działań społecznych i  obywatelskich, rozwijać przedsiębiorczość, promować innowacyjność oraz inspirować  do podejmowania działań na rzecz szkoły i społeczności szkolnej. Na ich realizację   mamy do rozdysponowania 6 tys. zł

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom którzy przystąpili do projektu za ich ogrom pracy i zaangażowanie.

Efektem tych prac jest zaakceptowanych 7 projektów uczniowskich na które w dniach 24-28 luty każdy z Was będzie mógł oddać swój głos. Oto one:

Projekt nr 1: Poligrafikowe leżakowanie- ogród sensoryczny.

W ramach naszego projektu chcielibyśmy zagospodarować zielony teren przy szkole (przełączka między budynkami szkoły, a warsztatami) i stworzyć tam zewnętrzną strefę odpoczynku dla wszystkich uczniów. Projekt zakłada zakup 10. leżaków, 2. parasoli z ławeczką i donicami, w których posadzimy kilka gatunków ziół (rozmaryn, miętę, szałwię). Planujemy też posadzić wzdłuż chodnika, w gruncie - lawendę.

Projekt nr 2 : Zajęcia samoobrony

Projekt polega na zorganizowaniu zajęć z samoobrony dla uczniów naszej szkoły na sali gimnastycznej. Program zajęć będzie zawierał podstawy radzenia sobie w sytuacjach nagłego niebezpieczeństwa i reagowania na groźne sytuacje. Inicjatywa odbędzie się w formie 8 spotkań po 90 minut każde.

 Projekt nr 3: Zielony kącik

Projekt zakłada stworzenie zielonego kącika dla uczniów na niezagospodarowanej przestrzeni (wnęka na korytarzu) na 1 piętrze, do odpoczynku podczas przerw oraz przed lub po lekcjach. Przewidujemy zakup 3 dużych donic, keramzytu, ziemii i 3 dużych kwiatów oraz  stolik i 3. foteli, aby utworzyć przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Zielona przestrzeń pomoże rozładować nie tylko stres oraz negatywne emocje, ale zastosowane w niej rośliny będą miały dodatkowo funkcję oczyszczaczy powietrza.

Projekt nr 4: :”Zapylacze” to nie tylko pszczoły. Co ty możesz zrobić na rzecz owadów zapylających.

Projekt zakłada dwa spotkania. Na pierwszym uczestnicy dowiedzą się jak ważną rolę odgrywają zapylacze w środowisku, jakim istotnym elementem naturalnego cyklu zapewniającego bioróżnorodność biologiczną są owady zapylające. Uświadomienie o spadku populacji owadów oraz jakie są tego czynniki, przewidujemy też degustację wosku, pyłku oraz propolisu. Na drugim spotkaniu zostaną przeprowadzone praktyczne warsztaty z robienia "seed bomb", czyli nasiennych bomb - miejskiej partyzantki dla zapylaczy. W międzyczasie zostaną przekazane informacje oraz podstawy suwerenności żywieniowej - lokalnego wsparcia, bioróżnorodności.

 

Projekt nr 5: Deszczowy Poligrafik

Projekt polega na zapewnieniu miejsca na odłożenie mokrych parasoli przed wejściem do szkoły w deszczowe dni dla uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie samodzielnie złożą i zainstalują elementy stojaków w wymienionym miejscu.

Projekt  nr 6 : Wielkanocne ciasteczka

Zaplanowana inicjatywa ma na celu pobudzenie kreatywności uczestników wydarzenia i naukę jak estetycznie udekorować ciasteczka motywami wielkanocnymi. Warsztaty poprowadzi pani cukiernik, będzie to czas sprzyjający nie tylko nauce techniki dekoracji, ale przede wszystkim integracji społeczności szkolnej w miłej, przedświątecznej atmosferze.

Projekt nr 7: Śpiewem ku jedności.

W ramach projektu uczniowie będą przygotowywali oprawę muzyczną wydarzeń szkolnych oraz pozaszkolnych (w tym konkursy, festyny, wydarzenia okolicznościowe organizowane przede wszystkim przez Dzielnicę XV Mistrzejowice). Projekt zakłada współpracę z m.in. Młodzieżowym Domem Kultury im. Andrzeja Bursy. Uczniowie dzięki zakupionym sprzętom będą mogli organizować koncerty, zadbać o nagłośnienie podczas różnych uroczystości oraz udokumentować nagrania na kanale chóru na YouTube "Terabitia". Projekt przyniesie wiele radości, rozbudzi zainteresowania pozalekcyjne oraz wiarę we własne siły.

Samorząd uczniowski

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

os. Tysiąclecia 38, 31-610 Kraków

tel. 12-648-49-03
fax 12-649-91-55 w. 11

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPKA – Tu jesteśmy

FB