FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

Stan rozwojowy- wystawa prac uczniów Poligrafika

 ,,Uprawianie sztuki to ocalanie własnej osobowości, a nie wpychanie siebie w kolumnę marszową” ( Jan Lebenstein)

16 marca 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie, odbył się uroczysty  wernisaż  wyjątkowo zróżnicowanych prac uczniów naszej szkoły. Wśród prezentowanych dzieł znalazły się zdjęcia, grafiki komputerowe i warsztatowe, plakaty, a nawet rzeźba. To pierwsza tego typu  odsłona twórczości młodych artystów Poligrafika, stworzona bez przymusu, bez słowa kanon, poza konkursem,  formą i stereotypem,  pokazująca, że ,,nie maszerują tym samym równym, równym krokiem”.

 

Głównym koordynatorem i pomysłodawcą  wystawy był Pan Jacek Dziubdziela, który wraz z Panem Wojciechem Kubickim zadbał o wybór i estetykę aranżacji prac. Mowę kuratorską na spotkaniu wygłosiła prof. Magdalena Mastalska, a uroczystego otwarcia dokonały Pani Dyrektor Marzena Lenar i Pani Monika Modrzejewska, dyrektor MDK. Podczas wernisażu można było oczywiście porozmawiać  z młodymi artystami  o warsztacie pracy, inspiracjach i niczym nieograniczonej swobodzie wyobraźni.

Wystawa czynna jest do końca kwietnia, dlatego zachęcamy do osobistej percepcji, a w przyszłości do cyklicznego prezentowania swoich umiejętności.

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych
im. Zenona Klemensiewicza