FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

Konkurs Introligatorski - edycja V

 Wyniki konkursu na najpiękniejszy szkicownik:
           I miejsce: Natalia Ponomarenko kl. II bg
           II miejsce: Zuzanna Urban kl. I bg
           III miejsce: Pan Giacomo Osmi
Wyróżnienia: Kacper Furmanek kl. II az, Nadia Dudoń kl. II bg, Porreca Domenico, Santini Luca, Oliwia Gozdek kl. II bg, Della Porta Luana.


Prace oceniło Jury w składzie:

przewodnicząca: Marta Woźny, członkowie Jury: Krystyna Wydrych, Elżbieta Wantuch, Marek Mierniczak, Andrzej Niedźwiedź, Bernard Wałek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za oryginalność wykonania prac konkursowych. Połączenie różnych rodzajów materiałów, dobór dodatków kaletniczych oraz kaligrafii nadało oprawom introligatorskiego kunsztu. Wspólnie z uczniami ZSPM w konkursie brali też udział koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionej szkoły z Włoch - Instituto Omnicompresivo G. Spataro Via Provinciale GISSI w ramach programu Erasmus+. Wspólna praca była dla gości okazją do nauczenia się zanikającej już sztuki ręcznej oprawy książek. Włoscy opiekunowie również włączyli się w konkurs. Panowie Giacomo i Daniele zainteresowali się maszynami warsztatowymi, kroili papier na gilotynie oraz prasowali szkicowniki w prasie introligatorskiej.
Dziękujemy Sponsorowi  Konkursu - Fundacji Wawel z Rodziną za ufundowane nagrody, szczególnie Pani Sylwii Warneckiej, która cykliczne przekazuje szkole słodycze z WAWELU w myśl motta Czyniąc dobrze czujesz się dobrze.
Dziękujemy Panu Markowi Mierniczakowi i Andrzejowi Niedźwiedziowi - mistrzom i pasjonatom introligatorstwa za ocenę prac konkursowych,  
a Panu Bernardowi Wałkowi za kolejną sesję zdjęciową.
Wszystkich zaangażowanym uczniom i opiekunom za płynny przebieg konkursu i niecenioną pomoc serdecznie dziękuję.
Zapraszamy za rok - do wykonania będzie PRZEPIŚNIK pachnący wanilią na przepisy kulinarne.
Serdecznie zapraszam miłośników introligatorstwa.
Organizator Marta Woźny

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych
im. Zenona Klemensiewicza