FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

Konkursy historyczne

 

Drodzy Uczniowie!

zapraszamy do udziału w konkursach historycznych.

1. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy.

Czy wiesz, że, Kazimierz Funk wyodrębnił  witaminę B1, a także jest twórcą samego słowa „witamina”? A wiesz, że Polak Kazimierz Prószyński skonstruował pierwszy projektor filmowy zwany pleografem? 

Nie? W takim razie zapraszamy Cię do udziału konkursie Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy, zorganizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN.

Zadanie konkursowe polega na tym, aby w ciekawej i nowoczesnej formie przedstawić życie i działalność wybranego przez siebie polskiego naukowca. Ważne, aby postać, którą wybierzesz, była mało znana bądź w ogóle nieznana, była Polakiem i żyła w XIX–XX wieku.

Pracę możesz wykonać sam bądź z koleżanką lub kolegą. 

2. Patria Nostra.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu animacji lub filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Prace konkursowe powinny trwać 45-60 sekund.

3. "Tak jak ptaki na wolności” - harcerze w obliczu II wojny światowej.

Zadaniem konkursowe polega na przedstawieniu działalności harcerstwa podczas II wojny światowej, a dokładniej - działań małego sabotażu. Prace konkursowe mogą być wykonane w formie plastycznej, multimedialnej lub opowiadania.

4. Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki "II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”

Zadanie konkursowe polega na spisaniu wspomnień członków rodziny z okresu II wojny światowej oraz czasów powojennych. Prace mogą zawierać zdjęcia, kserokopie dokumentów.

Wszystkie zgłoszenia prosimy kierować do pani Jolanty Adamowicz.

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych
im. Zenona Klemensiewicza